Álomszerű képek, történet után kiáltó alkotások sorakoznak az Öreghegyi Művelődési Ház kiállítótermének falain: „Ember a Marson” címmel Szolnoki Szabolcs festőművész alkotásaiból nyílt kiállítás az Öreghegy lábánál. A megnyitó közönségét Östör Annamária önkormányzati képviselő köszöntötte, a tárlatot és az alkotót Szabó Zoltán újságíró ajánlotta a jelenlévők figyelmébe.
André Kertész, Moholy-Nagy László, Robert Capa, Brassai, Martin Munkacsi és további közel húsz különleges magyar fotográfus 150 izgalmas alkotása érkezett Székesfehérvárra. A Híresek és képek című kiállítás csütörtöki megnyitóján Brájer Éva alpolgármester és Baki Péter, a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója mondott köszöntőt. A Csók István Képtárban látható tárlatot számos program kíséri szeptember 8-ig.
Mintegy hatezer ex libris és kisgrafika szerepel Stockinger József gyűjteményében – a Vörösmarty Mihály Könyvtár Tolnai utcai Tagkönyvtárában január 31-ig válogatást láthatunk az érdekes kollekcióból.
A székesfehérvári Vincze Mátyás 25 esztendeje foglalkozik ezzel a csodálatos mesterséggel: munkáiból jubileumi kiállítás nyílt a Vörösmarty Könyvtár Széna téri Tagkönyvtárában. A tárlat február 9-ig tekinthető meg.
Megnyílt a 2018. évi Fehérvár Szalon az Országzászló téren: a kortárs művészek a Szent István Király Múzeum idén meghirdetett pályázatára a barokk szellemiségét, formavilágát megidéző alkotásokat készítettek a képző-, az ipar- vagy a fotóművészet területén. A legkiemelkedőbb munkákért járó díjakat Mosberger Róbertnek, Pinke Miklósnak, Szegedi Csabának, Szentes Ottokárnak és Varga Gábor Farkasnak ítélte oda a zsűri.
Supka Géza régész, művészettörténész, író, újságíró híres volt széleskörű műveltségéről. Minden érdekelte, ezért aztán sokrétű tevékenysége mellett rengeteg témában gyűjtött újságcikkeket, írásokat, kivágatokat. A gyűjtemény a Vörösmarty Mihály Könyvtárban található, és közülük jó néhány önálló kutatás alapja lehetne.
A héten zárul a Szent István Király Múzeum VárosKép című kiállítása, amelyhez kapcsolódva ma Kámán Béla okleveles építőmérnök és Kis Lajos okleveles üzemmérnök tartott közel kétórás, roppant érdekes és hasznos előadást a fehérvári lakótelepek építéséről és az épületek továbbélési lehetőségeiről.
Városkép – Máskép(p) címmel a 20. századi Székesfehérvárt bemutató könyvtári dokumentumokból nyílik kiállítás június 8-án, pénteken 16 órakor a Vörösmarty Mihály Könyvtár Központi Könyvtárban, a Helyismereti részleg termében. Ahogyan azt a tárlat címe is jelzi, a Vörösmarty könyvtár ezzel kapcsolódik a Szent István Király Múzeum korábban megnyílt, VárosKép című, Országzászló téri kiállításához.
Kovács Péter és Kovalovszky Márta, a Szent István Király Múzeum ma már nyugdíjas művészettörténészei idézték fel Schaár Erzsébet szobrászművésszel kapcsolatos emlékeiket csütörtökön este a Deák Gyűjteményben.
Rideg Ferenc bronzdiplomás fotóművész képeiből nyílt jubileumi kiállítás A Szabadművelődés Házában. Az idén 70 esztendős alkotó 50 éve fotózik, és 30 éve állított ki először, mostani tárlata válogatás az elmúlt 50 évi fotótermésének 163 zsűrizett képeinek legjavából.
Nagy érdeklődés mellett nyílt meg ma este a Székesfehérvári Művészek Társasága tagjainak hagyományos, csoportos kiállítása a Pelikán Galériában. A Téli Tárlat december 22-ig, keddtől péntekig 10–18 óráig látogatható.
A Seuso-kincs 2017. október 29-én a Magyar Nemzeti Múzeum szervezésében országos körútra indul. A késő római császárkor egyik legjelentősebb ezüstkincse elsőként Székesfehérváron, a Szent István Király Múzeumban látható november 19-ig, ezt követően Zalaegerszeg, Kaposvár, Kecskemét, Miskolc és Nyíregyháza múzeumába érkezik a különleges tárlat.